Dlaczego Księżycowy Czar?
Nazwa naszego Centrum Konferencyjno - Bankietowego: „KSIĘŻYCOWY CZAR” pochodzi od Kamienia Księżycowego. KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY to jeden z najbardziej niezwykłych minerałów. Oczaruje swoją niezwykłą "nieziemską" poświatą - emituje lunarny blask (zjawisko to zwie się adularescencją). Znany również jako KAMIEŃ KOCHANKÓW.
Wzbudza uczucia i wzmacnia radość miłości. Przypisuje mu się również właściwości wzmacniające intuicję i zdolność rozumienia.
Kamień księżycowy jest kamieniem Najwyższej Kapłanki, strażniczki tajemnic. Energia tego kamienia dociera głęboko do wnętrza świadomości, ujawnia wewnętrzne piękno i prawdę jakie nosimy w sobie. Kamień księżycowy może być talizmanem do medytacji na temat prawdziwej osobowości. Często znajduje się przysłowiowy brakujący kawałek puzzla, zostaje rozwiązana zagadka. Kamień księżycowy jest nazywany „kamieniem tajemnicy”, często utożsamiany jest z energią żeńską, ponieważ to kobiety najczęściej korzystają z intuicyjnej strony umysłu. Kiedy kamień księżycowy należy do kobiety, zwiększa jej atrakcyjność, aktywuje energię kundalini i sprowadza zdolności do jasnowidzenia. To KLEJNOT INTUICJI, która pomaga podążać drogą przeznaczenia. Pomaga zachować równowagę uczuciową w tych momentach życia, które dominują silne emocje; uzdrawia umysł, ciało i kanały energetyczne ( warto go polecić zwłaszcza cierpiącym na kobiece schorzenia i zaburzenia hormonalne).
W Indiach uważany jest za kamień rozwoju duchowego, przynoszący dobry los i - co najważniejsze - wspomagający duchowe oświecenie.
Używany przez mężczyznę – stymuluje prawą półkulę mózgu, myślenie nielinearne i zwiększa równowagę emocjonalną.
Jako talizman: dla zakochanych by miłość wzrastała i na szczęście w związku, na wierność, pobudzanie wyobraźni, wzmocnienie pamięci, ochronę natury, dobry /prawidłowy/ wybór (dla zagubionych i błądzących), na opiekę podczas podróży wodą, wędrowcom, podróżnikom i wagabundom i na odnalezienie drogi do domu (niegdyś dosłownie a dziś – by nie zapomnieli, iż mają także rodzinę, która tęskni) oraz na szczęśliwy powrót z każdej podróży, na długie i szczęśliwe uczuciowo życie.
Na poziomie fizycznym kamień księżycowy działa na wszystkie płyny organizmu i wydzielanie sekretne.
Oczyszcza węzły chłonne, pomaga przy obrzękach (tym co kiedyś zwało się puchlina wodna) – kładzie się go chore miejsca.
Kamień i eliksir stosuje się przy dolegliwościach kobiecych (w przeciągu całego cyklu: dojrzewanie, dojrzałość) i zaburzeniach hormonalnych tarczycy i jajników (ale to są już zabiegi a nie tylko noszenie kamyka, a kamienie przeznaczone do tego celu przechowuje się oddzielnie).
Ogólnie wzmacnia płodność kobiet, ale szczególnie sprzyja zapłodnieniu wtedy, gdy przyczyną niemożności zajścia w ciążę są blokady psychiczne (nie zawsze uświadomione!) i emocjonalne oraz ma zapobiegać problemom związanym z ciążą i porodem.
Stymuluje organy kobiece, szyszynkę i przysadkę (przysadkę pod względem wzrostu i dlatego zalecany jest przy zaburzeniach wzrostu)
Żółte, pomarańczowe lub różowawe stosuje się przy dolegliwościach kobiecych.
Odcienie niebieskie przy dolegliwościach tarczycowych związanych z nieprawidłowym wydzielaniem jej hormonów (i ew. gardła, zwłaszcza przy tzw. emocjonalnym zacisku gardła, chrypce tymże spowodowanej i wszelkim zniekształceniom głosu spowodowanym emocjami)
Mleczno – błękitny na migrenę, padaczkę, histerię, bezsenność.
Pomocniczo – naprzemiennie z nefrytem lub jadeitem – stosowany jest przy chorobach nerek (funkcja wydalnicza, zaburzenia w wydalaniu moczu, piasek, złogi) i nadnerczy.
Wspomaga także leczenie trzustki i śledziony.
Kamień księżycowy nosi się (używa) tylko przez kilka – kilkanaście godzin, po czym trzeba go oczyścić pod wodą i dać mu odpocząć.
Można go wzmocnić wystawiając na noc podczas pełni Księżyca.
Nazywa się księżycowy, gdyż jego opalescencja (połysk, poświata, migotliwość) kojarzył się starożytnym z nieziemską poświatą Księżyca i jemu został poświęcony. Starożytni zwali go selenitem (grecka bogini Księżyca – Selene) lub kamieniem lunarnym, czyli księżycowym (rzymska bogini Księżyca – Luna).
Stąd też wywodzą się jego właściwości.
Kamień jest jak najbardziej rzeczywisty, jest to skaleń, a najpiękniejszą i widoczną migotliwością odznaczają się ortoklaz i adular.